REKLAMA
REKLAMA
 
Kamiński alternatywą w obronie
 
Poniedziałek, 17. lipca 2017, godz. 13:17

W sobotnim meczu z Ruchem Chorzów w linii defensywnej zagrał Dawid Kamiński, który przychodził do Widzewa jako... napastnik.

Kamiński już kilkakrotnie udowodnił, że jest wszechstronnym zawodnikiem. Zimą przychodził do Widzewa jako napastnik. Dużo lepiej spisywał się jednak na skrzydle i to na tej pozycji trener Przemysław Cecherz daje mu najwięcej szans. A sam zawodnik świetnie je wykorzystuje.
REKLAMA


Co ciekawe, podczas sobotniego sparingu Kamiński w drugiej połowie wystąpił jako... boczny obrońca. Na lewej stronie Cecherz zawsze stawiał na młodzieżowca, ale spróbował taktyki z Adamem Radwańskim i Mateuszem Ostaszewskim w środku pola, czyli wszystko było zgodnie z przepisami. - Dawid jest bardzo dobrze włączającym się do akcji obrońcą. Pokazał już to chociażby podczas meczu z Sokołem Ostróda. Może występować na kilku pozycjach, ale jest bardzo groźny z boku - ocenia Cecherz.

Na lewej obronie raczej będzie grał jednak młodzieżowiec Bartłomiej Rakowski. Piłkarz, który wkrótce podpisze umowę z Widzewem, będzie świetnym zastępstwem za Bartłomieja Gromka. On stracił status młodzieżowca i nie miałby szansy na grę. Prawdopodobnie zasili Polonię Warszawa.

Maciej Nowocień
 
 
 
 
 
REKLAMA