REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 RTSAdri... 196
2 Bogdan 188
3 damian27 188
4 Victor 188
5 lishinron1 187
6 rafi4414 186
7 Redisland 185
8 tomaszf... 184
9 proffi 184
10 marcin4992 183
REKLAMA
REKLAMA
 
Największe wzmocnienie Widzewa przed rundą jesienną?
Kacper Falon
 275
Daniel Gołębiewski
 29
Damian Kostkowski
 377
Aleksander Kwiek
 118
Michał Miller
 1706
Bartłomiej Niedziela
 87
Mateusz Ostaszewski
 17
Marcin Pigiel
 174
Bartłomiej Rakowski
 14
Radosław Sylwestrzak
 68
Daniel Świderski
 477
Ogółem oddano 3342 głosów.
REKLAMA
 
Widzew Łódź - Radomiak Radom 1:1 (0:0)
 
Środa, 6. grudnia 2017, godz. 12:29

Widzew rozegrał ostatni mecz w 2017 roku. Na koniec okresu roztrenowania formę łodzian, w tym kilku sprawdzanych zawodników, sprawdził drugoligowy Radomiak Radom.

Fotogaleria z meczu Widzew Łódź - Radomiak Radom »

Od pierwszej minuty grało trzech testowanych piłkarzy, w tym Bartosz Gęsior. Miał on bardzo udane wejście w mecz. Grał spokojnie, aczkolwiek nie ustrzegł się też błędów. 

W 11. minucie wielki błąd popełnił Adam Radwański tracąc piłkę tuż przed polem karnym, ale zawodnik testowany przez Radomiaka nie trafił w światło bramki. 
REKLAMA

Na następną interesującą akcję trzeba było czekać do 21. minuty, gdy Marcin Pieńkowski po odegraniu Daniela Gołębiewskiego strzelił sprzed pola karnego nad poprzeczką. 

W 22. minucie Jakub Rolnic otworzył wynik meczu. Strzału sprzed pola karnego nie miał szans obronić Klaudiusz Kurek. Po tym trafieniu na dłuższy moment Widzew stracił impet.

W 29. minucie Michał Miller doskonale  zszedł do środka. Piłka trafiła do pomocników, którzy uruchomili Kozłowskiego. Skończyło się na rzucie rożnym. Obrońcy Radomiaka nie poradzili sobie i jeden z nich sprowokował rzut karny. Gołębiewskiego „odgonił” Sebastian Zieleniecki, który pewnym strzałem wyrównał wynik spotkania.
REKLAMA

W 34. minucie Ostaszewski bardzo dobrze podał do Pieńkowskiego, który został jednak uprzedzony przez defensora testowanego przez Radomiaka. Ale była to kolejna sytuacja, w której z dobrej strony pokazał się testowany napastnik. Dwie minuty później jeden z graczy Radomiaka próbował przewrotki. Strzał był jednak słaby, a Kurek dobrze ustawiony.

W 44. minucie kolejną akcję wyprowadził Radomiak, natomiast strzał ponownie był dość słaby. Po chwili arbiter zakończył pierwszą część meczu.

Druga część zaczęła się… od zmian w składzie obu ekip. Widzew też natychmiast zaatakował, ale atak został wygaszony przez obrońców rywali. Na placu gry pojawili się Falon, Kostkowski, Niedziela i Pięczek. W 51. minucie na boisku zameldował się Kamil Tlaga, który zastąpił kontuzjowanego Rakowskiego. Nasz lewy obrońca upadł dość niebezpiecznie.

W 59. minucie na placu gry pojawił się kolejny testowany przez Widzew piłkarz. Tym razem Staśkiewicz. Już chwilę później mogło być 2:1. Radomiak wybił piłkę na róg. Po kilku minutach za Michała Millera pojawił się młody Marcioch. 

Aktywny jest Gęsior. Natomiast samo spotkanie od pewnego momentu znacząco zwolniło. W 71. minucie dobrze prawym skrzydłem pobiegł Niedziela, ale skończyło się na strachu u golkipera z Radomia.
REKLAMA

W 74. minucie okazję do rozgrzania miał Maciej Humerski. Strzał po ziemi, lekki, ale doświadczony bramkarz Widzewa rzucił się. 

Od 76. minuty Widzew grał w osłabieniu, gdyż urazu doznał Pięczek. Młody gracz musiał opuścić boisko i już nie wrócił. Na 11 minut przed końcem meczu Kacper Falon popisał się udaną akcją, ale wynik nie uległ zmianie. W 83. minucie jeden z zawodników Radomiaka chciał zaskoczyć Humerskiego strzałem z dystansu, ale... nasz bramkarz piłkę spokojnie sobie przyjął. Takie to było uderzenie.

Na chwilę przed zakończeniem rywalizacji Marcioch pociągnął kontrę prawą flanką, a dośrodkowanie spowodowało spore zamieszanie wśród defensywy Radomiaka. W 89. minucie był groźny rzut wolny dla radomian, ale piłkarz testowany uderzył w mur. I była to ostatnia interesująca akcja w tym spotkaniu.


Widzew Łódź - Radomiak Radom 1:1

Bramki:  Zieleniecki (31. karny) - Rolnic (22.)

Widzew: Kurek (46, Humerski) - Kozłowski (46, Niedziela), Gęsior, Zieleniecki, Rakowski (51, Tlaga) - Gołębiewski, Kazimierowicz (46, Pięczek), Radwański (46, Falon), Ostaszewski (46, Kostkowski), Miller (65, Marcioch) - Pieńkowski (59, Staśkiewicz).

PK