REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 145
2 magi 141
3 robert77u 132
4 cypek1910 127
5 OdZawsz... 127
6 EGON72 123
7 Papay 123
8 wiesia 121
9 rafi4414 121
10 bromba59 121
REKLAMA
REKLAMA
 
Który z nowych zawodników okazał się najlepszy?
Michael Ameyaw
 27
Przemysław Banaszak
 153
Mikołaj Gibas
 12
Grzegorz Gibki
 6
Konrad Gutowski
 1092
Sebastian Kamiński
 32
Nika Kwantaliani
 23
Filip Mihaljević
 274
Damian Paszliński
 10
Simonas Paulius
 14
Tomasz Wełna
 36
Ogółem oddano 1679 głosów.
REKLAMA
 
Szarpak: "Warto stonować emocje"
 
Środa, 10. stycznia 2018, godz. 08:01

Oczekiwania wobec Widzewa są ogromne. Kibice oczekują nie tylko awansu, ale także wywalczenia go w spektakularnym stylu. Legenda łódzkiego klubu - Piotr Szarpak - stara się jednak tonować emocje. 

Piotr Szarpak: - Presja awansu chyba przerasta powoli wszystkich. Myślę, że warto stonować emocje. Powiedzieć sobie: im ciszej się jedzie, tym dalej się zajedzie. Ja wiem, że Widzew jest wielką marką. Ale to, co się dzieje wokół klubu teraz, z jednej strony jest fajne, ale trzeba pamiętać, że to jest trzecia liga. Wymagania względem tych chłopaków są bardzo duże, może za duże dla niektórych. Jeśli ktoś zobaczy mecz ekstraklasy, a potem przyjdzie na stadion Widzewa, to poziom jest inny. Tylko trzeba pamiętać, że klasa rozgrywkowa też jest inna. Ta drużyna będzie się budowała małymi kroczkami. 
REKLAMA

- Pojawiające się po rundzie jesiennej słowa krytyki są pochopne?
- Uważam, że tak. Kilka zespołów w tej lidze pokazało, że też potrafi grać w piłkę: Lechia Tomaszów, Sokół Aleksandrów, Huragan Morąg. Widzew jest oczywiście faworytem rywalizacji, ale wygrać musi ją na boisku. Nie ułatwia tego ogromna presja. Niektórzy mogą sobie z nią nie poradzić. 

- Widzewiacy lada dzień zaczynają przygotowania do rundy wiosennej. Pan dobrze wie, jak te zimowe przygotowania u trenera Smudy wyglądają...
- Przeżyłem ich kilka. Nie chciałbym nikogo straszyć, czasy się zmieniają. Myślę, że trener Smuda też zmienił trochę swój sposób prowadzenia przygotowań. Nie mają się czego bać. Najważniejsze to osiągnąć cel, czyli awans do drugiej ligi. 
REKLAMA

- Nie żałuje pan, że syn nie gra w klubie, z którym pan odnosił swoje największe sukcesy?
- Temat jest zamknięty. Najgorsze jest to, że rozmowa była między mną a prezesem Klementowskim, a wypowiadały się na ten temat inne osoby, które przy rozmowie nie były i nie wiedzą, jak było. To mnie boli. To jest mój syn, będę zawsze za nim. Niektóre osoby wyssały sobie coś z palca. Nie będą obmawiały mojego syna, bo nie znają go, nie znają jego charakteru. Można gdybać, co by było gdyby. Ale jest tak jest. Temat jest zamknięty, życie płynie dalej. 

Tomasz Andrzejewski