REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 145
2 magi 141
3 robert77u 132
4 cypek1910 127
5 OdZawsz... 127
6 EGON72 123
7 Papay 123
8 wiesia 121
9 rafi4414 121
10 bromba59 121
REKLAMA
REKLAMA
 
Który z nowych zawodników okazał się najlepszy?
Michael Ameyaw
 27
Przemysław Banaszak
 153
Mikołaj Gibas
 12
Grzegorz Gibki
 6
Konrad Gutowski
 1092
Sebastian Kamiński
 32
Nika Kwantaliani
 23
Filip Mihaljević
 274
Damian Paszliński
 10
Simonas Paulius
 14
Tomasz Wełna
 36
Ogółem oddano 1679 głosów.
REKLAMA
 
Zdanowska: "Miasto nie będzie zarabiało na sporcie"
 
Czwartek, 11. stycznia 2018, godz. 13:44

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, uczestniczyła dziś w specjalnej konferencji prasowej dotyczącej porozumienia łódzkich klubów z miastem w sprawie wynajmu boisk treningowych na Łodziance. 

- Chyba nigdy w historii, ja przynajmniej nie pamiętam czasów, żeby inwestowano tyle w sport, ile przez ostatnie siedem lat. - przyznała.  - Mamy wspaniałych kibiców, o czym nie muszę przekonywać, bo przecież święcimy triumfy, jeśli chodzi o ilość sprzedawanych karnetów i ilość osób, które uczestniczą w tych widowiskach sportowych.
REKLAMA


Prezydent stwierdziła, że cieszy ją też rozwój sportu dziecięcego i młodzieżowego. Ważnym aspektem w kontynuacji tej polityki jest otwarcie ośrodków, tak tego przy ulicy Małachowskiego, jak i przy Minerskiej: - Brakowało nam na pewno obiektów treningowych. Jesteśmy w przededniu momentu kiedy te obiekty nie będą już tak puste jak w tej chwili i kiedy przeobraziły się w sposób niesamowity (…) Teraz pozostaje z nich korzystać. 

Hanna Zdanowska odniosła się też do kwestii spornej, czyli stawek za wynajem boisk: - Podjęłam decyzję, żeby koszty związane z wynajmem tych obiektów, były praktycznie kosztami, które wiążą się z kosztami eksploatacyjnymi. Miasto nie będzie zarabiało na sporcie, ponieważ moim największym zarobkiem jest zdrowie i najlepszy rozwój młodego pokolenia Łodzi. Dlatego koszty po jakich będziemy wynajmować te obiekty przede wszystkim będą jednakowe dla wszystkich. I będą kosztami, które praktycznie tylko i wyłącznie pokryją rzeczywiste koszty eksploatacji. Broń Boże nie będziemy na tych obiektach zarabiać. 

Zapewniła zarazem, że obiekty będą do dyspozycji mieszkańców, oczywiście w zależności od tego jak ustalony będzie harmonogram wynajmu przez kluby. - Chcemy, aby te obiekty były wykorzystywane maksymalnie jak na to pozwoli czas i chęci łodzian - zakończyła. 

PK