REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 LquickO... 21
2 Motylan... 20
3 Papay 19
4 magi 18
5 jari48 18
6 kris64 17
7 abel55 16
8 RTSAdri... 16
9 Jazz_1910 16
10 rs333 16
REKLAMA
 
Nowy trener: były analityk reprezentacji, człowiek od awansów, a może ktoś z regionu?
 
Wtorek, 14. maja 2019, godz. 19:10

To było nieuniknione. Jeszcze nim oficjalnie potwierdzono zakończenie współpracy z trenerem Jackiem Paszulewiczem media i social media zalała fala nazwisk potencjalnych kandydatów do zajęcia gorącego stołka. 

Z tego, co udało się dowiedzieć „Widzewiakowi” w grze są trzy ciekawe nazwiska. Zaczynając alfabetycznie, pierwszym jest Marcin Kaczmarek, który obecnie prowadzi Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Obejmował zespół na ostatnim miejscu w tabeli I ligi i miał zapewnić utrzymanie, co się udało. Wcześniej pracował m.in. w Olimpii Grudziądz i Wiśle Płock. W tym drugim klubie kooperował z Łukaszem Masłowskim. Bez dwóch zdań, to człowiek umiejący robić awanse. 
REKLAMA


Kandydatem miałby być Marcin Prasoł (na zdjęciu), którego do Pogoni Siedlce ściągał Piotr Kosiorowski, czyli obecny szef skautingu w Widzewie. Były analityk reprezentacji Polski świetnie poradził sobie w zeszłorocznym spadkowiczu z I ligi windując zespół ze strefy zagrożenia spadkiem po ekipę, której przez wiele kolejek nikt nie mógł pokonać. 

Podobno prowadzone są również rozmowy z Kamilem Sochą, czyli trenerem z regionu. Z dobrej strony pokazał się przede wszystkim prowadząc Unię Skierniewice oraz Piasta Żmigród. Z tego ostatniego klubu trafił do pierwszoligowych Wigier Suwałki, gdzie pracował od lipca do 5 listopada zeszłego roku. 48-latek często bywał na meczach Widzewa i na pewno nie są mu obce problemy drużyny. Zresztą w przeszłości był on bramkarzem rezerw łódzkiego klubu. Rywalizował z Piotrem Wojdygą i Andrzejem Kretkiem. 

Nie ma wątpliwości, że każda z tych kandydatur ma swoje plus, choćby taki, że każdy z ich ma licencję UEFA Pro. Są też i minusy. Trzeba wierzyć, że w klubie zostanie podjęta odpowiednia decyzja. 

PK