REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 sebalat... 79
2 abel55 79
3 cypek1910 77
4 mario74... 77
5 wiesia 76
6 Bogdan 72
7 przemyk79 71
8 rexsar 71
9 Motylan... 71
10 robert77u 70
REKLAMA
 
Kostkowski - człowiek od awansów
 
Wtorek, 11. czerwca 2019, godz. 08:00

Damian Kostkowski może świętować kolejny w swojej karierze awans. Należy powiedzieć, że to swoisty człowiek-amulet. Przypomnijmy, że w sezonie 2017/18 wywalczył w barwach Widzewa Łódź awans do II ligi. Chwilę później stoper mając świadomość, iż będzie musiał pogodzić się z rolą dublera postanowił spakować manatki i rozwiązać umowę za porozumieniem stron. 

Po kilku dniach był już graczem Stali Rzeszów, z którą po niespełna roku, w równie dramatycznych okolicznościach, co w barwach Widzewa, zameldował się na poziomie centralnym. Tu jest jednak jedna różnica. Zdrowie mu dopisywało i przez większość sezonu był podstawowym wyborem trenera Janusza Niedźwiedzia. 
REKLAMA


Ale przecież to nie były jedyne awanse w wykonaniu urodzonego w Malborku gracza. Nim trafił do Łodzi wywalczył promocję wraz z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, choć jak pamiętamy, ten zespół nie przystąpił do rywalizacji na trzecim poziomie rozgrywkowym. Jeszcze wcześniej, po nieudanym pobycie na Łotwie, wiosną 2013 roku pomógł w historycznej promocji do III ligi Barkasowi Tolkmicko. 

Teraz będzie przed nim kolejne zadanie, czyli próba powalczenia o wejście do I ligi. Chyba, że opuści Stal, ale na to się nie zanosi. Choćby dlatego, że ma jeszcze rok kontraktu. Miło będzie Kostkowskiego zobaczyć na drugoligowych boiskach i naocznie przekonać się, czy daje radę. 

PK