REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 113
2 przemyk79 106
3 mario74... 102
4 Bogdan 101
5 sebalat... 101
6 cypek1910 98
7 wiesia 98
8 rs333 97
9 robert77u 97
10 siwy071910 96
REKLAMA
 
Derby Rzeszowa rozstrzygną... widzewiacy
 
Środa, 10. lipca 2019, godz. 09:19

W tym sezonie jedną z osobliwości drugoligowej rywalizacji będą derby Rzeszowa. W dziesiątej kolejce (21 i 22 września) Widzew wystąpi we Wronkach przeciw rezerwom Lecha, a w Krakowie w meczu walczących o szybki powrót do I ligi Garbarnia będzie podejmowała katowicką Gieksę.

Ale szczególne spotkanie rozegrane zostanie w Rzeszowie, gdzie na wypełnionym Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej odbędą się pierwsze od lat derby na szczeblu II ligi. Drużyna beniaminka Stali będzie wtedy gospodarzem meczu z Resovią, która awansowała rok wcześniej i skończyła sezon na dziesiątym miejscu.
REKLAMA

Nie można wykluczyć, że o rezultacie tej wyjątkowej konfrontacji zadecydują byli piłkarze Widzewa. Informowaliśmy, że trzonem defensywy biało-niebieskich są byli zawodnicy RTS Sławomir Szeliga, Damian Kostkowski i pozyskany tego lata Radosław Sylwestrzak (3 gole w 17 meczach w poprzednim sezonie). W zwycięskim sparingu Stali z Partizanem Bardejov (2:1) wystąpił 20-letni Sebastian Pociecha z Piasta Gliwice, wypożyczony w poprzednim sezonie do Pogoni Siedlce. Na testach beniaminka przebywa 17-letni pomocnik Mieszko Lorenc (z rezerw Legii).

Rywale z Resovii przed zgrupowaniem w Rytrze wzmocnili atak pozyskaniem nie tylko Adriana Dziubińskiego (8 goli dla Stali Stalowa Wola w minionym sezonie), lecz także 24-letniego Daniela Świderskiego (3 bramki dla Widzewa w II lidze). Kolegą „Świdra” będzie też doświadczony Kamil Radujl, który związał się z Resovią dwuletnim kontraktem. Pamiętają go widzewiacy, bo jedną z 10 bramek dla Siarki zdobył w kwietniowym meczu w Tarnobrzegu z łodzianami, zremisowanym 1:1.
REKLAMA

W Gniewinie Arka Gdynia pokonała Olimpię Elbląg 2:1. Mecz został przerwany w 54 minucie z powodu ulewy. W zespole drugoligowców grał w ataku m.in. Michał Miller (były piłkarz Widzewa, wypożyczony w poprzednim sezonie do Sokoła Aleksandrów). Drużyna trenera Adama Noconia testuje 5 nowych zawodników, a sfinalizowane dotąd są transfery tylko dwóch nowych zawodników Przemysława Brychlika (w poprzednio ROW Rybnik) i Oskara Ryka (w poprzednim sezonie Gryf Wejherowo). Z Olimpią w Elblągu Widzew zagra w czwartej kolejce 17 sierpnia o godz. 19.

Bogusław Kukuć