9 mario74... 49
10 rexsar 48

Ósma kolejka pomyślna dla Znicza i... łodzian

Niedziela, 8. września 2019, godz. 15:33

Wprawdzie Widzew nadal jest poza pierwszą szóstką drugoligowej tabeli, ale ósma kolejka była pomyślna dla łódzkiego zespołu. Nie chodzi tylko o wygraną 2:0 w Legionowie, co sprawiło, że po raz pierwszy w tym roku drużyna trenera Marcina Kaczmarka odniosła dwa zwycięstwa z rzędu.

Korzystnie ułożyły się rezultaty meczów zespołów czołówki. Drepczą w miejscu rzeszowianie, tak chwaleni za udany start. Stal po porażce w Łodzi 1:3 po raz pierwszy nie wygrała meczu w Rzeszowie, remisując 1:1 z Gieksą. Gospodarze prowadzili po bramce Grzegorza Goncerza, który strzelił gola byłym kolegom, ale w 53. minucie wyrównał z karnego Maciej Stefanowicz. Katowiczanie na wyjazdach zdobyli więcej punktów (7) niż przy Bukowej (4).

Resovia doznała drugiej z rzędu porażki, choć 5 minut przed końcem prowadziła w Łęcznej. Jej katem okazał się dubler Przemysław Banaszak, widzewiak wypożyczony do byłego klubu ekstraklasy. Jego gol na 2:1 był drugim z rzędu trafieniem w tych rozgrywkach. Górnicy po remisie 2:2 w Łodzi wyłącznie wygrywają.

Jako pierwsza w II lidze komplet punktów w trzech kolejnych meczach zdobyła Bytovia (z Widzewem 2:1, w Katowicach 2:1 i ze Stalą Stalowa Wola 4:1). I nagle coś się zacięło w zespole spadkowicza z Bytowa, który nie wygrał od czterech kolejek. Sobotnia wpadka przed własną publicznością była wręcz wstydliwa. O przegraną gospodarzy 1:3 postarała się Pogoń Siedlce, a wynik ustalił 4 minuty przed końcem wychowanek Widzewa Marcin Kozłowski.

Drugi z rzędu remis odnotowała Garbarnia, która przy Rydlówce nie potrafiła strzelić gola Elanie. Mający punkt mniej od lidera krakowscy spadkowicze z I ligi zawitają do Łodzi, gdzie w sobotę o godz. 19.10 podejmie ich Widzew.

Jedynym zespołem bez remisu w tym sezonie są Błękitni, którzy wygrali w Stargardzie z Gryfem 2:1. Gospodarze w minionym sezonie zajęli dwunastą lokatę, a teraz mają punkt więcej od widzewiaków. Bezbramkowy mecz w Częstochowie między Skrą i Stalą Stalowa Wola ma znaczenie dla układu sił w strefie spadkowej.

Niedzielny "mecz telewizyjny" w Elblągu zakończył się zaskakująco łatwym zwycięstwem Znicza, który pokonał Olimpię 2:1. Gospodarze zaatakowali groźniej dopiero w ostatnich sekundach, kiedy Przemysław Brychlik zdobył kontaktową bramkę oraz piłka po jego strzale głową trafiła w słupek. Goście z Pruszkowa zostali nowymi liderami tabeli wyprzedzając Stal Rzeszów lepszą różnicą bramek. Znicz strzelił już 16 goli i jest teraz najbardziej bramkostrzelnym zespołem.

Mecz beniaminków Lech II Poznań – Polkowice we Wronkach został przełożony na 18 września.

W sumie wytworzyła się nowa sytuacja w rywalizacji o pierwszą ligę. Po szóstej kolejce strata łodzian do lidera wynosiła 7 punktów, a teraz Widzew zmniejszył ją do dwóch oczek.