9 Motylan... 71
10 robert77u 70

II liga: Karna sobota i progres formy rezerw Lecha

Sobota, 14. września 2019, godz. 23:20

To była interesująca sobota na drugoligowych boiskach. Dwa mecze rozstrzygnęły się po bramkach zdobytych w ostatnich minutach, a sędziowie podyktowali aż 8 rzutów karnych!

7 jedenastek zostało wykorzsytanych przez piłkarzy, w tym jedna przez Marcina Robaka w meczu z Garbarnią. Kapitan Widzewa trafił z 11. metra już po raz piąty w obecnym sezonie i pod tym względem jest niekwestionowanym liderem w II lidze.

Aż 3 rzuty karne obejrzeli kibice w Toruniu, gdzie miejscowa Elana uległa 2:4 rezerwom Lecha. Jeszcze przed upływem pierwszych 30 minut gry po jednym karnym strzelili Eryk Krug (Lech II) i Mariusz Kryszak (Elana). Ten pierwszy piłkarz na 3 minuty przed końcem spotkania po raz drugi podszedł do jedenastki, ale tym razem jego strzał obronił bramkarz torunian. Jednak Kurg nie odpuścił i skutecznie dobił strzał.

Wynik meczu rezerw Lecha, liczba strzelonych bramek przez ten zespół, jak i gra poznaniaków w tym spotkaniu, powinny być sygnałem ostrzegawczym dla widzewiaków, którzy zagrają z tym rywalem w kolejny weekend. Widać, że po słabym starcie, teraz lechici grają coraz lepiej (3 zwycięstwa w 4 ostatnich meczach) oraz skuteczniej.

Po wygranej 2:1 ze Stalą Stalowa Wola, na pozycję lidera powróciła rzeszowska Stal. Jeśli jutro Znicz pokona Górnika Łęczna, to powróci na 1. miejsce.