9 przemyk79 173
10 wirgiliusz 171

Łęczna już dogoniła łódzkiego lidera

Środa, 1. lipca 2020, godz. 22:56

Nie pierwszy raz Widzew rozpoczynał ostatni mecz kolejki. Łodzianie znali wszystkie wyniki, łącznie z tym rezultatem, który sprawił, że rozpoczynali mecz z Elaną w Łodzi będąc wiceliderem. Stało się to za sprawą wygranej Łęcznej w Stargardzie z Błękitnymi 2:1. To trzecie z rzędu zwycięstwo drużyny Kamila Kieresia, która długi tegoroczny kryzys ma już za sobą.

Widzew znów nie wykorzystał szansy umocnienia się na pozycji lidera, choć grał w Łodzi. Tylko zremisował 1:1 z Elaną Toruń, choć po główce Marcina Robaka w 17 minucie prowadził. Broniący się przed spadkiem goście wyrównali po wolnym Lukasa Hrnciara w 37 minucie.  W następnym meczu w zespole łodzian muszą pauzować za kartki Bartłomiej Poczobut i Adam Radwański. Drużyna trenera Marcina Kaczmarka wróciła na pierwsze miejsce, ale ma tyle samo punktów ile Łęczna (po 55).

Pozostałe rozstrzygnięcia były korzystne dla ekipy RTS. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wygrana Polkowic w Katowicach 2:1. Przy Bukowej beniaminek prowadził już różnicą dwóch goli po trafieniach Kamila Wacławczyka w 22 min oraz Michała Bednarskiego w 56 min. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę po strzale Macieja Stefanowicza w 60 min, lecz nie uratowali nawet  remisu. Gieksa po raz pierwszy w tym sezonie przegrała drugi mecz z rzędu!

Zawiódł swoich kibiców także inny faworyt. W Rzeszowie Resovia przegrała z Garbarnią 1:2. Gospodarze prowadzili po golu Dawida Kubowicza w 25 minucie i wydawało się, że odniosą pierwsze zwycięstwo od wznowienia rozgrywek. Ale trafienia Kamila Kuczaka w 58 min oraz byłego widzewiaka Jakuba Kowalskiego w 81 min zadecydowały o drugiej z rzędu wyjazdowej wygranej krakowskiego zespołu, który wydostał się ze strefy spadkowej.

W najbliższej kolejce Widzew zagra w Siedlcach z Pogonią, która przegrała w Elblągu z radykalnie odmłodzoną Olimpią 0:1. Gola zdobył 19-letni Mariusz Bucio w 50 minucie. W wyjściowym składzie pokonanych znaleźli się trzej byli widzewiacy: Tomasz Wełna, Marcin Kozłowski oraz Kacper Falon.

Ważny dla układu sił strefy spadkowej rozegrano w Stalowej Woli, gdzie Stalówka pokonała rezerwy Lecha 2:1. Gole dla zwycięzców strzelili Michał Fidziukiewicz w 26 min oraz były widzewiak Piotr Mroziński w 31 min, a dla pokonanych Paweł Tomczyk z karnego w 29 min.

Skra potwierdziła świetną formę remisując w Bytowie 1:1. Bytovia prowadziła po golu najskuteczniejszego młodzieżowca II ligi Karola Czubaka w 16 minucie, lecz goście grając w dziesiątkę wyrównali w 81 min po bramce Daniela Rumina.

W Pruszkowie przesądziła się degradacja Legionovii. Znicz po zmianie trenera wygrał trzeci kolejny mecz, zwyciężając beniaminka 4:0.

Nie było niespodzianki w Wejherowie, gdzie ostatni w tabel Gryf przegrał 0:2 z broniącą się przed spadkiem Stalą Rzeszów.