9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171

Unia w Skierniewicach, pucharowym rywalem RTS

Środa, 5. sierpnia 2020, godz. 20:06

W 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski rywalem Widzewa będzie Unia Skierniewice. Zadecydował o tym finał PP Łódzkiego ZPN, który rozegrano w środę w Kutnie. W meczu trzecioligowców Unia pokonała Pelikana Łowicz 3:2 (0:1).

Wydawało się, że finał i premię 40 tys. zł wygrają łowiczanie, którzy prowadzili dwie minuty przed końcem 2:1 po golach Piotra Piekarskiego w 45 i 76 minucie. Bramkę dla Unii strzelił Paweł Czarnecki w 64 minucie. Końcówka była dramatyczna. W 88 min wyrównał dobrze znany widzewiakom Marcin Pieńkowski, a zwycięskiego gola strzelił w ostatniej minucie Kamil Łojszczyk. Dodajmy, że w półfinale w Sieradzu wygranym z Wartą 3:0 bramki zdobyli także Łojszczyk (2) oraz Pieńkowski.

Mecz I rundy PP zostanie rozegrany w Skierniewicach i gospodarz wyznaczy termin, ale jest zobligowany wytycznymi PZPN, by grać między 13 a 16 sierpnia. Wiele wskazuje na to, że spotkanie z Widzewem rozegrane zostanie w czwartek, 13 sierpnia, gdyż w sobotę 15 sierpnia Unia podejmować będzie Ruch Wysokie Mazowieckie w drugiej kolejce III ligi. Rywale łodzian zaczną rozgrywki ligowe w najbliższą niedzielę o godz. 16 meczem w Zambrowie z tamtejszą Olimpią.

Faworytem do awansu jest Widzew, lecz przypominam, że przed rokiem Unia przegrała w Skierniewicach w I rundzie PP z ówczesnym mistrzem Polski Piastem Gliwice dopiero po dogrywce 1:5, a w normalnym czasie był remis 1:1.