REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
W poniedziałek wznowiło treningi aż 11 klubów Fortuna I ligi
 
Wtorek, 12. stycznia 2021, godz. 09:03

Po świąteczno-noworocznej przerwie w poniedziałek wznowiło zajęcia aż 11 klubów pierwszoligowych, w tym także lider Bruk Bet Nieciecza. Choć zimowe okienko transferowe jest uważane za mniej istotne od letniego, to jednak jest wykorzystywane do korekt w składzie. Niekiedy gruntownych. O niektórych już informowaliśmy. Dziś kolejna porcja meldunków o zmianach w ekipach konkurentów Widzewa. 

W zasadzie wszędzie obowiązuje ten sam schemat na „dzień dobry”: badania na obecność SARS-CoV-2 oraz testy wydolnościowe. We wtorek widzewiacy trenują na boisku przy Małachowskiego przed południem. W środę i czwartek mają testy wydolnościowe i szybkościowe. Od środy sprawadzni będą zawodnicy z niższych lig, wytypowani przez skautów. Pierwszy sparing Widzew rozegra w sobotę w południe na Łodziance z trzecioligowcami Elany Toruń.
REKLAMA


Chyba największy ruch kadrowy jest w GKS Bełchatów. Po rundzie jesiennej odszedł do Miedzi Legnica bramkarz Paweł Lenarcik, który jesienią był w „Klubie 1530 minut” (czyli zaliczył 17 pełnych spotkań). Kilku zawodników drużyny ze Sportowej wróciło do macierzystych klubów po skróceniu wypożyczeń. W tym ostatnio do Miedzi Patryk Makuch (3 gole w 16 meczach). Bartłomiej Lisowski jest testowany w drużynie II ligi.   Mimo to przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęło aż 30 piłkarzy w dwóch grupach. Wrócili po wyleczeni kontuzji: Mikołaj Grzelak, Marcin Ryszka oraz Kacper Sionkowski (z zespołu rezerw). Testowani są: Michał Bodys (bramkarz Foto-Higieny Gać), Wiktor Gasztyk (Ruch Chorzów), Kajetan Kunka (Rozwój Katowice), Bartosz Bartkowiak (Miedź), Filip Laskowski (Podbeskidzie) i Karol Kuczek (Tarnovia).

W ŁKS wznowiło zajęcia 27 piłkarzy, w tym trójka pozyskana zimą: Adam Marciniak, Piotr Janczukowicz i Duńczyk Mikkel Rygaard.  Do treningów z zespołem wrócił rekonwalescent Marcel Wszołek (po zerwaniu latem więzadeł krzyżowych).

W Miedzi Legnica zaczęło treningi tylko 20 zawodników, bo nieco dłuższe urlopy mają Hiszpanie Dani Pinillos i Juan Roman oraz ze względu na prawosławne święto Nemanja Mijuskovic (Czarnogórzec, który strzelił wyrównującego gola w doliczonym czasie Widzewowi). 2,5-letnim kontraktem związał się 25-letni obrońca Piotr Azikiewicz (1 gol w 14 meczach dla drugoligowców z Górnika Polkowice). Rozwiązali kontrakty: 21-letni Holender Dawid Panka, który jest na testach w Koronie (1 gol w 12 meczach jesienią), oraz 22-letni Carlos Heredia (Dominikana).

Nowym zawodnikiem Odry Opole jest 26-letni Adam Żak, który w rundzie jesiennej strzelił dla trzecioligowej Polonii Bytom w 17 meczach aż 19 goli.  

Z Sandecji wraca do Piasta Gliwice wypożyczony 19-letni pomocnik Wojciech Kamiński (6 meczów jesienią). Odchodzą także: 20-letni pomocnik Kamil Palacz (3 spotkania w pierwszej rundzie) i 30-letni pomocnik Demir Sovsić (2 gole w 10 meczach). Nowi to: Sebastian Adamczyk (Lubań Tylmanowa) oraz juniorzy Maksymilian Dzięgiel (Heerenveen) i Arkadiusz Orzeł.

Z Korony wypożyczony został do Wigier Suwałki 19-letni napastnik Mateusz Sowiński (2 mecze jesienią). Kolejnym zawodnikiem testowanym w kieleckim klubie jest 25-letni napastnik Edilson Furtado. Jesienią Portugalczyk strzelił 7 goli w 17 meczach dla trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg.

Klubowa informacja Zagłębia Lubin o udaniu się na zgrupowanie do Turcji wraz z ekipą Dawida Pachulskiego, który był testowany w Widzewie w minionym tygodniu okazała się nieprawdziwa. 22-letni pomocnik grał w sparingu wewnętrznym Slovana Liberec i ma trenować w czeskim klubie. 

Trenują już także piłkarze GKS Jastrzębie, uradowani, że klub otrzymał od miasta dotację 1,4 mln zł „na wsparcie warunków sprzyjających rozwojowi sportu”.

O ile niewiele klubów pierwszoligowych wyjeżdża na zgrupowania zagraniczne, o tyle sporo drużyn ekstraklasy ma tam obozy. Takie plany miał Górnik, który miał trenować do 24 stycznia w Larnace. Ze względu na pozytywne wyniki testów na obecność wirusa w drużynie z Zabrza oraz obostrzenia związane z pandemią na Cyprze wylot odwołano i zespół trenuje w kraju. Natomiast w tureckim ośrodku w Kargicak, gdzie ma trenować od 6 do 13 marca Widzew, przebywa do 22 stycznia beniaminek ekstraklasy Stal Mielec.

Bogusław Kukuć