REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Wiosna łodzian głównie zależy od Radomiaka i Korony
 
Środa, 13. stycznia 2021, godz. 08:40

Ostatnią drużyną Fortuna I ligi, która wznawia zajęcia dopiero 13 stycznia, jest Radomiak. To zespół zimujący na czwartym miejscu w tabeli Fortuna I ligi, z zaledwie dwupunktową stratą do drugiej lokaty, otwierającej bramy ekstraklasy, bez potrzeby baraży. 

Są też inne powody, by poświęcić więcej miejsca klubowi, którego prezesem jest od lipca 2015 roku były sędzia piłkarski Sławomir Stempniewski, od lat oceniający pracę arbitrów w telewizji.
REKLAMA


Choćby fakt, że Widzew grał pierwszy mecz jako beniaminek I ligi właśnie z Radomiakiem. Gdyby nie wyznaczenie zaległego meczu z Koroną Kielce na 20 lutego, to także ekipa RTS podejmowałaby klub z Radomia w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej. Bez zdobycia kompletu punktów przez widzewiaków w tych lutowych dwóch meczach, szanse legendarnego klubu na grę w barażach stają się mocno teoretyczne. To chyba słusznie podkreśla tytuł tego teksu.
 
Nie chodzi tylko o to, że Korona wyprzedza teraz Widzew o dwa punkty, a Radomiak ma aż 13 punktów więcej od łodzian. Z pierwszoligowców tylko Bruk Bet oraz Radomiak potrafiły jesienią wygrać z dwoma byłymi mistrzami Polski z Łodzi. Po drugie, lider z Niecieczy rozpocznie rundę rewanżową po 12 meczach bez porażki, a klub z Radomia po 10 z rzędu spotkaniach bez przegranej. Takie seriale są symbolem solidności. Po trzecie, jedyną drużyną, która potrafiła strzelić RTS aż 4 gole był zespół trenera Dariusza Banasika (w Pruszkowie wygrał 4:1).

Te wyczyny zielono-białych docenili internauci, którzy głosując na Facebooku na Jedenastkę Rundy wybrali najwięcej, bo aż trzech piłkarzy tej drużyny: Mateusz Kochalski (Radomiak) – Damian Jakubik (Radomiak), Wiktor Biedrzycki (Stomil), Marcin Biernat (Miedź), Adrian Klimczak (ŁKS) – Leandro (Radomiak), Piotr Wlazło (Bruk Bet), Antonio Dominguez (ŁKS), Serhij Krykun (Łęczna) – Roman Gergel (Bruk Bet), Kamil Zapolnik (Miedź). 

Ciekawostką jest fakt, że Kochalski jest jedynym młodzieżowcem wśród wyróżnionych. Urodzony 25 lipca 2000 roku bramkarz, wypożyczony z Legii, zdobył wszystkie 1530 punktów dla Radomiaka w punktacji Pro Junior System. Oznacza to, że trener klubu z Radomia "odpuszcza" zupełnie tę klasyfikację. Gra w polu wyłącznie zawodnikami doświadczonymi, ogranymi w pierwszoligowych bojach.
   
Widzew musi zatem osiągnąć wyjątkowo wysoką formę już w lutym, co będzie zapewne dodatkowym bodźcem dla łodzian w czasie zimowych treningów.

Także przygotowania i mecze kontrolne Radomiaka winny być w centrum uwagi łodzian. Na 17 stycznia przewidziano grę tam wewnętrzną i testowanie zawodników. Od 18 do 24 stycznia będzie zgrupowanie w Radomiu (w tym dwa sparingi 20 i 24 stycznia, z rywalami do ustalenia). 3 lutego mecz kontrolny z Kielcach z Koroną, 10 lutego mecz 1/8 finału Pucharu Polski Radomiak - Lech Poznań, 13 lutego sparing w Bełchatowie z GKS, 20 lutego sparing z drugoligowcami KKS Kalisz w Uniejowie. Tydzień później występ w Łodzi przeciw Widzewowi.

Jeśli chodzi o korekty kadrowe, to wiadomo, że Słowak Milan Kvocera przechodzi do Slovana Bańska Bystrzyca. 23-letni pomocnik rozgrał jesienią w Radomiaku zaledwie 66 minut w 6 meczach, będąc zmiennikiem w końcówkach (także z Widzewem w Pruszkowie zaliczył 8 minut).

Bogusław Kukuć