REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Czwarty trzecioligowiec wydłużył listę sparingów Widzewa
 
Czwartek, 14. stycznia 2021, godz. 16:05

Widzew będzie w czołówce klubów Fortuna I ligi, które przygotowują się do rundy wiosennej. Nie tylko dlatego, że  pozyskał Pawła Tomczyka z Lecha Poznań. Jeżeli wypali plan trzech meczów kontrolnych podczas lutowego zgrupowania w Turcji, to ekipa RTS przystąpi do zaległego meczu z Koroną Kielce (20 lutego w Łodzi) po rozegraniu aż 9 sparingów.

Właśnie zapadła decyzja, że lista sparingpartnerów wydłuży się o czwartego trzecioligowca. W środę, 27 stycznia, na boisku przy ul. Małachowskiego rywalem Widzewa będzie Sokół Aleksandrów.
REKLAMA

Widocznie sztab szkoleniowy łodzian uznał, że testowani kandydaci do gry w klubie z al. Piłsudskiego mają przede wszystkim wykazać wyższość nad rywalami z czwartego poziomu rozgrywek (przecież jestem przekonany, że np. Marcin Robak nie będzie musiał rozgrywać dziewięciu zimowych meczów).

Daje to także możliwość doskonalenia stałych fragmentów gry, czym widzewiacy jesienią nie zachwycali. Gdyby grali np. z klubami ekstraklasy okazji do wolnych czy kornerów byłoby w meczu zaledwie kilka. Jesienią Widzew miał problemy z atakami po prostopadłych podaniach do napastników. Teraz, po pozyskaniu szybkiego Tomczyka, trzeba będzie stawiać na takie akcje ofensywne. Pewne przyzwyczajenia trzeba wyrobić w warunkach meczowych. Temu będą służyły liczne sparingi.

Jest jeszcze jedna przyczyna rozgrywania testów z klubami III ligi. Otóż da się zauważyć równanie poziomów trzecioligowców z drugoligowcami. Przecież cała czwórka spadkowiczów z II ligi zimuje z dużymi stratami do liderów i praktycznie straciła szanse powrotu na ten szczebel już w tym sezonie.
 
W grupie I prowadzi Pogoń Grodzisk Mazowiecki – 39 pkt (mimo meczu mniej). Ma przewagę 5 punktów nad Świtem Nowy Dwór i Polonią Warszawa. Sokół Aleksandrów jest dziewiąty – 27 pkt, a zdegradowana Legionovia siódma – 30 pkt.  W grupie II liderem jest Radunia Stężyca 43 pkt. Spadkowicze z II ligi są daleko: dziewiąta Elana Toruń – 27, a Gryf Wejherowo nawet zagrożony degradacją – 17 pkt. W grupie III brylują byli mistrzowie Polski Ruch Chorzów – 44 pkt przed Polonią Bytom – 42 pkt. W grupie IV pierwsza jest Wisła Puławy – 48 pkt, aż o 10 punktów więcej od ubiegłorocznego drugoligowca Stali Stalowa Wola.

Pełna lista sparingów Widzewa: 16 stycznia o godz. 12 z Elaną Toruń na boisku przy Małachowskiego w Łodzi, 20 stycznia z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w Łodzi, 22 stycznia z Wartą Poznań (miejsce do ustalenia), 23 stycznia z Polonią Warszawa w Łodzi, 27 stycznia z Sokołem Aleksandrów w Łodzi, 30 stycznia z Zagłębiem w Sosnowcu, od 6 do 13 lutego zgrupowanie w  (w planie 3 mecze kontrolne). 

Mamy nadzieję, że Widzew już wyczerpał limit ubiegłorocznego zdrowotnego pecha, związanego nie tylko z pandemią. Przecież przed rokiem mecz kontrolny w Łodzi z KKS Kalisz zakończył się stratą dwóch podstawowych zawodników łódzkiego klubu, którzy doznali kontuzji: Krystiana Nowaka i Przemysława Kity. Pierwszy z nich pauzował ponad pół roku, a drugi wznowił drużyną z drużyną dopiero po przerwie świąteczno-noworocznej.

Bogusław Kukuć